Home » Articles » Khác

Rektor: přeji vám štěstí, zdraví, dobrou náladu
Vážené kolegyně, kolegové,

do nového roku, ve kterém společně oslavíme šedesáté výročí založení vysoké školy v Liberci, vstupuje na naší univerzitě zhruba tisíc zaměstnanců a téměř deset tisíc studentů.

Přeji vám všem hodně úspěchů v práci a při studiu, a to s plným vědomím, že situace vysokých škol v blízké budoucnosti nebude jednoduchá. Demografický pokies začíná postihovat všechny vysoké školy a povede i ke snížení počtu studentů v některých oborech. Chci ale připomenout, že Technická univerzita v Liberci má mezi českými vysokými školami dobrou pozici, kterou máme šanci si udržet Máme k dispozici špičkové technické zázemí i špičkové odborníky, jsme úspěšní v podáváni různých projektů a daří se nám rozvíjet tolik potřebnou spolupráci s hospodářskou praxí.

Myslím, že nejenom pro rok 2013 platí, že především záleží na nás samých, jak se nám bude dařit

Přeji všem studentům i pedagogům a všem našim zaměstnancům především hodně zdraví, úspěchů v práci, rodinné pohody, ale také hodně dobré nálady. Chtěl bych, abychom si byli vědomi toho, že i přesto, že máme občas důvod si na ledacos stěžovat, žijeme ve velmi pěkné, stabilní a demokratické době. Je dobré si občas připomenout marasmus komunistické totality i hrůzy válečného období, abychom si dokázali vážit toho, jak se dnes máme.

Zdeněk Kůs


Source: http://tuni.tul.cz/clanek/6283/
Category: Khác | Added by: chickentul07 (2013-01-05) | Author: http://tuni.tul.cz/clanek/6283/ W
Views: 265 | Rating: 0.0/0
Total comments: 0
Only registered users can add comments.
[ Sign Up | Log In ]